Sprawozdanie za rok 2008
Choroszcz, 30.03.2009r.
Sprawozdanie z wykonania zadań z zakresu przeciwdziałania narkomanii na terenie Gminy Choroszcz za 2008rok.
Realizacja wydatków budżetowych przebiegała w oparciu o założenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2007-2012 (załącznik nr 5) przyjęte do realizacji Uchwałą Nr XIII/104/08 z dnia 28 marca 2008r. Na realizację zadań wynikających z programu – załącznik nr 5 wydatkowano środki w wysokości 1 912,37 zł.
- Odnośnie działalności w ramach prowadzenia świetlic opiekuńczo- wychowawczych istotnym elementem dopełnienia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii jest rozbudowany system działań profilaktyki realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywani Problemów Alkoholowych w którym ujęte są wspólne działania pod kątem profilaktyki uzależnień.
- W ramach organizacji szkoleń, podnoszenia kwalifikacji zawodowych o tematyce przeciwdziałania narkomanii, przeszkolono 3 członków GKRPA; temat szkolenia ..Narkotykom i przemocy mówimy STOP’’, wszyscy opiekunowie świetlic zostali przeszkoleni z tematu, ,,Narkotyki w szkole z perspektywy bycia funkcjonariuszem publicznym’’.
- W ramach kontynuacji uzupełnienia księgozbioru z dziedziny ,,profilaktyki uzależnień’’ dla Biblioteki Miejskiej zakupiono ksiązki o tej tematyce.
- Dwóch członków GKRPA uczestniczyło w działaniach Podlaskiego Forum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Odbyły się cztery spotkania na których pogłębialiśmy wiedzę z tematów: uzależnień, uczymy się żyć bez ryzyka AIDS, wypalenia zawodowego.
- Zlecono opracowanie przez psychologa tematów przeprowadzenia zajęć z uczniami klas IV-V w zakresie tematów: jak radzić w sytuacjach namowy przez rówieśników do sięgania po używki, jak pokonać stres, rozwiązywanie konfliktów rówieśniczych bez przemocy, oraz przygotowanie tematów dla rodziców: zagrożenia, uzależnienia, co robić aby dziecko nie sięgało po używki.
Reasumując powyższe działania nie tylko będą opierały się zgodnie z Harmonogramem zadań, ( załącznik nr 5) lecz dodatkowo na działaniach empirycznych czyli na zbieraniu danych, czynne uczestnictwo w różnego rodzaju programach, szkoleniach z tematów przeciwdziałania narkomanii.
Opracował: Witold Wróblewski
Metryka strony